Pod jakim kątem bada się zabawki?

Zabawki Tykocin

Prasóweczki

Pod jakim kątem bada się zabawki? Zanim zabawki dotrą na wagi półki, a dalej do rąk małych dzieci muszą przejść szereg obowiązkowych badań, podczas których sprawdzone zostanie ich bezpieczeństwo. Pomysły najmłodszych są bowiem bardzo trudne, wobec czego producenci nie mogą zwiększać tego zagrożenia nieodpowiednią konstrukcją swoich artykułów bądź te ich małą wytrzymałością.

Zabawki podlaskie

Właściwości mechaniczne i zewnętrzne zabawek

Podczas badania kondycje i bezpieczeństwa zajmuje się pod uwagę nie tylko samą zabawkę, ale i całe jej opakowanie. Zespół badawczy obserwuje się takim stronom, jak forma mechaniczna, statyczna i aktywna, dostępność elementów, jakie mogą zostać połknięte, ostrość krawędzi, stabilność, giętkość drutów, przeciekanie zbiorników, skuteczność hamulców, grubość folii, prędkość zabawek napędzanych elektrycznie, nagrzewanie części zewnętrznych bądź same trwałość pokryw. Ponadto, pytana jest więcej ich palność oraz migracja szkodliwych pierwiastków, jak arsen, bar, bor, kadm, glin, antymon, ołów, mangan, chrom(VI), selen, stront, cyna, kobalt, miedź,rtęć, nikiel, chrom(III), cyna organiczna i cynk. Pozytywne przejście ludziach tych badań warunkuje otrzymanie certyfikatu pozwalającego na otwarcie zabawki na targ.

Zobacz również sklep motoryzacyjny

Testowanie zabawek aktywizujących

Zabawki takie, jak huśtawki, zjeżdżalnie, rowerki, karuzele, baseny a tym podobne, musza być sprawdzone pod kątem możliwych uszkodzeń ciała, bądź awarii. Sprawdza się zatem ich forma silną i spokojną, stabilność, wytrzymałość pasów, zapięć, poręczy i barierek, wzór i rozmiar ścianek zabezpieczających, a też średnicę łańcuchów i lin. Zbiera się, czy mieszka nadzieja na zakleszczenie włosów, odzieży, szyi, głowy, stóp lub palców. Szczególnie ważne jest potwierdzenie się, co do parametrów i odpowiedniej budowy zabawek zasilanych na kierunek stały, bądź zmienny. W takich przypadkach sprawdza się ich mówioną moc, napięcie, wytrzymałość elektryczną, wytrzymałość na wilgoć, ochronę przewodów wewnętrznych, wielkość odstępów izolacyjnych, odporność obudowy na temperaturę i żar, a też dostępność ogniw i baterii.

Kto odpowiada za dobre przebadanie zabawek?

Zabawki podlaskie

Pytanie i kontrolowanie zabawek producenci powinni zlecać zewnętrznej firmie, aby nie trafiało do nadużyć oraz po to, by użytkownicy mogli być gwarancja, co do grup deklarowanych certyfikatów bezpieczeństwa. Same zakłady badawcze muszą też spełniać wyznaczone normy, być nowoczesny sprzęt i poznanie, jakie da im pozwolenie na budowanie takich testów. Wszystkie zabawki, jakie są wspólne z Dyrektywą 2009/48/WE oraz normami takimi, jak PN-EN 71-1, PN-EN 71-2, PN-EN 71-3, PN-EN 71-8, PN-EN 62115, mogą stanowić przyjęte do wysyłek i gwarantują dzieciom pełne bezpieczeństwo.

Zabawki podlaskie

Zabawki, które podajemy naszym dzieciom powinny stanowić gwarantowane nie tylko pod kątem mechanicznym, jak trwałość elementów zabezpieczających czy stabilność, ale i chemicznym, czyli pod względem odpowiednich parametrów migracji pierwiastków używanych wtedy ich wytworzenia. Należy przecież mieć, że certyfikaty i certyfikaty zatem nie wszystko, a bardzo ważna jest również kontrola nad dzieckiem i kontrolowanie sposobu, w który wynik jest przez nie użytkowany.

Zabawki podlaskie

Artykuł zaistniał we jedności Pod jakim kątem bada się zabawki?

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments