{Jak|W jaki sposób} {budować|zbudować} historię kredytową?

W jaki sposób budować historię kredytową?

Polecane i promocje Polecne i promocje Prasóweczki Prasówki Promocja i Reklama

Historia kredytowa to niezwykle istotna kwestia, która w awaryjnych sytuacjach może nam znacznie uprościć życie. Jak budować pozytywną historię kredytową? O jakich sprawach należy pamiętać?

Zacznijmy od wyjaśnienia, na czym polega historia kredytowa. Pod tym pojęciem ukrywa się nasza przeszłość związana z braniem kredytów oraz zaciąganiem różnych zobowiązań finansowych. Wszystko to łącznie pisze naszą historię kredytową w BIK, a po pewnym czasie staje się główną informacją do oceniania naszej wiarygodności w chwili zaciągania kolejnych kredytów. Jeśli zamierzamy złożyć w przyszłości wniosek o kredyt, powinniśmy zadbać o to, aby nasza historia kredytowa była możliwie jak najlepsza. To ona będzie potwierdzeniem naszej wiarygodności. Jak dbać o taką historię?

Pozytywna historia kredytowa to historia, w której znajdzie się kilka uregulowanych już kredytów oraz parę wiadomości na temat zakupów na raty uregulowanych w określonym terminie. W przypadku osób, które mają taką przeszłość finansową, szansa na uzyskanie kredytu bankowego staje się większa. W gorszej sytuacji są te osoby, które mają czystą historię w BIK. W ich przypadku głównym problemem staje się brak wiadomości, na podstawie których bank może dokonać oceny wiarygodności przyszłego klienta. W najtrudniejszej sytuacji są te osoby, które zaciągały już kiedyś pożyczki, jednak z różnych powodów nie spłacały na czas.

Takie osoby są dla banków mało wiarygodne, przez co praktycznie tracą szansę na pozyskanie kolejnego kredytu.
zobacz porady prawne

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments