Testy koronawirus - dlaczego są tak istotne w diagnozowaniu przypadków zachorowania na COVID-19?

Testy koronawirus – czemu są tak istotne w diagnozowaniu przypadków zachorowania na COVID-19?

Polecane i promocje Polecne i promocje Prasóweczki Prasówki Promocja i Reklama

Testy koronawirus – dlaczego są tak istotne w badaniu przypadków zachorowania na COVID-19? Testy mają podstawowe stanowisko w badaniu przypadków zachorowania na COVID-19, bo wyłącznie na ich przyczynie możliwe jest odróżnienie zakażonych od tych, którzy są podobne objawy, a mogące być efektem np. grypy lub nowej choroby, nie mającej nic wspólnego z niebezpiecznym wirusem.

Już do szpitala mogą dojść, jednak także osoby chore jak oraz też z podejrzeniem zakażenia wirusem SARS-CoV-2 dlatego kluczowe znaczenie ma działanie jak najdłuższej liczby testów, więcej tych które oferuje hurtownia medyczna.

Testy koronawirus – charakterystyka

Egzaminy na COVID-19 są dostępne w hurtowniach medycznych. To testy posiadające certyfikaty CE i komunikat z analizy stabilności. Opakowanie handlowe zawiera 25 sztuk testów, i do ostatniego dana jest więcej instrukcja i diluent (1-2 pracy na opakowanie). Karton transportowy zawiera 1500 sztuk.
Skuteczność testów liczy na możliwości wykrycia przeciwciał IgM w sezonie pojawienia się zakażenia – tj. od 4 do 12 dnia po kontakcie z wirusem. Ponadto przeciwciała IgG, wykrywane przez test, diagnozują obecność zakażenia powyżej 12 dni, co daje optymalnie określić czas inkubacji wirusa.
W charakterze skuteczności działania testów utrzymuje się na 100% wiarygodność, a fałszywie dodatnie sukcesy nie pojawiają się. Czułość testów wynosi 97%, zaś fałszywie ujemne wyniki – 2,4%.
Producenci wskazują ponadto, że możliwości produkcyjne wynoszą obecnie 1,2 mln/tygodniowo, a dostawa istnieje od 7 do 10 dni.

Znaczenie diagnostyki SARS-CoV-2 w przeciwieństwie pandemii wirusa

Testy, dostępne dzisiaj na zbytu to samo i najefektywniejsze narzędzie zezwalające na wczesne wykrywanie przypadków zakażenia SARS-CoV-2. Odpowiednie typowanie osób, jakie stanowiły związek z złymi lub nosicielami na podstawowe znaczenia jeżeli idzie o przeciwdziałanie przenoszeniu się wirusa na pełnym świecie, w obecnym także w Polsce. Wyniki eksperymentów są na końcu szybko dostępne, aby móc nauczyć działanie tworzące na końca odizolowanie osób potencjalnie chorych lub będących związek z zakażonymi i nosicielami, co sprzyja powstrzymywaniu przenoszenia się wirusa.

Testy koronawirus

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments