Rewitalizacja skóry po zimie – jakie zabiegi kosmetyczne wybrać?

Rewitalizacja skóry po zimie – jakie zabiegi kosmetyczne wybrać?

Warto przeczytać

W sukcesu wielu z nas zima jest często okresem zastoju. Niesprzyjające warunki atmosferyczne nie zapraszają do prace fizycznej. Nie pamiętając już nawet o stałym spacerze na ciekawym powietrzu… Co znacznie, w terminie zimowym często przywiązujemy mniejszą gramaturę nie tylko do pytania o formę fizyczną, a zarówno do stanu swej skóry. Na szczęście wiosna jest znakomitym czasem na to, aby powrócić do formy i przywrócić cerze zdrowy, promienny wygląd. Jakie sposoby kosmetyczne sprawdzą się w takich okolicznościach?

Z czego zacząć, czyli konsultacja z kosmetologiem

Gra z niedoskonałościami cery, które pojawiły się w terminie zimowym, może być różny przebieg. Wiele zależy tutaj zarówno od typu problemów skórnych, jak i ogólnej kondycji organizmu i innych predyspozycji osoby mającej z pomocy gabinetu kosmetycznego. W takich sytuacjach warto też przekonywać się zdroworozsądkowym podejściem. Po pierwsze, nie wszystkie niedoskonałości odda się zredukować podczas jednej wizyty w klinice urody. Po drugie, nie jednak można wykorzystać z kilku innych zabiegów, bo ich służenie mogłoby doprowadzić do nadmiernego obciążenia organizmu.

Gdy w takim razie zaplanować kurację kosmetyczną, która da na odbudowanie kondycji skóry po sezonie zimowym? Najlepszym lekarstwem będzie skonsultowanie się z kosmetologiem przeprowadzającym zabiegi rewitalizujące skórę. Kiedy już wiemy, które metody gabinetowe nas interesują, możemy po prostu zapytać, czy toż korzystny gatunek i ewentualnie wolno je utworzyć w ramach jednej terapii. Bo sam zakres dostępnych braków jest właściwie ogromny.

Zabiegi złuszczające, oczyszczające i pielęgnacyjne

Niestety byłoby wskazać nawet jedną kurację kosmetyczną, jakiej w okresie wiosennym, ze powodu na warunki atmosferyczne, nie można bezpiecznie przeprowadzić. Coraz cieplejsza aura za oknem, a również bez upałów, sprzyja wykonywaniu zdecydowanej większości zabiegów gabinetowych. Jeżeli tylko nie jest różnych przeciwwskazań do konkretnych kuracji, wynikających np. z bliskiego wyglądu zdrowia lub nadmiernej wrażliwości cery, do wyboru mamy mnóstwo dobrych metod. Do najciekawszych środków w tym okresie zalicza się m.in. eksfoliację kwasami, peeling kawitacyjny, fale radiowe, mezoterapię igłową oraz sposób parafinowy na dłonie.

Eksfoliacja kwasami – zabieg często nazywany również peelingiem chemicznym. Do jego sprawienia bierze się różnego typu kwasy, które, w relacji od gustu i poziomu zaawansowania problemów skórnych, mogą być niższe czy większe stężenie. Peeling chemiczny osiągnie nie jedynie na zdjęcie martwych komórek naskórka oraz wygładzenie i rozjaśnienie cery. Zabieg wykazuje również właściwości pielęgnacyjne i rozwija rewitalizację skóry.

Peeling kawitacyjny – kuracja złuszczająco-oczyszczająca, w jakiej do rozwiązania martwych komórek naskórka oraz zanieczyszczeń stosuje się szpatułki emitującej ultradźwięki. Można ją dokonać nawet w sukcesu cery naczyniowej i słabej. Ponadto, peeling kawitacyjny zbiera się dobrze jako środek przygotowujący do dalszych działań kosmetycznych. Nie tylko oczyszcza obszar poddawany kuracji, a jeszcze poprawia absorbcję składników aktywnych przez skórę.

Fale radiowe – ta metoda zbiera się zarówno w dietach wyszczuplających i modelujących sylwetkę, jak oraz w terapiach, których końcem jest światowa poprawa wyglądu cery. Braki tego rodzaju zezwalają na obniżenie widocznych objawów starzenia się skóry, np. zmarszczek, cieni pod oczami czy tzw. chomiczków. Ponadto, zastosowanie fal radiowy ma bezinwazyjny czas i zapewnia długotrwałe rezultaty.

Mezoterapia igłowa – kuracja z poziomu medycyny estetycznej, która liczy na dużym włożeniu w postać wybranego preparatu ze faktami odżywczymi lub leczniczymi. Samą z jej ostatecznych cech jest zatem możliwość dostosowania procedury zabiegowej do swego problemu. Co dobre, mezoterapia igłowa zbiera się również przy redukowaniu zbędnych kilogramów, cellulitu i rozstępów.

Zabieg parafinowy – samą z dziedziny ciała, szczególnie narażonych na złe działanie warunków atmosferycznych w terminie zimowym, są dłonie. To oczywiście na nie często oddziałują otaczające nas zanieczyszczenia oraz mroźne powietrze. Jeżeli to borykamy się z problemem wysuszonej i zniszczonej roli w przestrzeniach dłoni, odpowiednim lekarstwem będzie sposób parafinowy. Preparaty kosmetyczne, jakie są używane w toku wspomnianej kuracji, zapewniają dogłębne odżywienie oraz zrewitalizowanie tego obszaru.

Rewitalizacja skóry po zimie – jakie zabiegi kosmetyczne wybrać?

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments