Akwarium dla bojownika – jak dobrze je zaaranżować?

Akwarium dla bojownika – jak wcale je przygotować?

Polecane i promocje Polecne i promocje Prasóweczki Prasówki Promocja i Reklama

Akwarium dla bojownika – jak wcale je przygotować? Bojowniki, ze powodu na swoje dobre ubarwienie, dość często wybierane są do uprawy w swoich zbiornikach. Tak jak inne zwierzęta, które chcemy na bliskich pupili, no i rybki potrzebują określonych powodów do jedzenia dobrej pozycji i zdrowia.

Bardzo istotnym jest, aby zapewnić im jak najidealniejsze powody do wzrostu – dzięki obecnemu będziemy potrafili radować się widokiem pięknych rybek. Co wskazane jest przy hodowli bojowników?

Akwarium

Jeżeli musimy zapewnić naszym zwierzętom optymalne powody do wzrostu, powinniśmy odstawić w daleki kąt malutkie akwaria i kule. Dla rybek są to miejsca bardzo niekorzystne – potrzebują one powierzchni do pływania oraz stymulującego otoczenia. W sferach rybki często ulegają dezorientacji i zachodzą w spokój bądź przejawiają zachowania agresywne.

Aby zapewnić rybkom odpowiednią przestrzeń, powinniśmy dla samego człowieka przeznaczyć co najmniej 5 – 6 litrów wody. Przy parce przestrzeń ta przydaje się do 10 – 15 litrów. Jeśli liczba pracowników jest istotniejsza, akwarium powinno mieć co najmniej 30 litrów wody. Szukasz akwarium dla bojownika? Zapraszamy do odwiedzenia sklepu z akwariami – akwarystyczny24.pl.

Temperatura w zbiorniku

Bojowniki lubią ciepło, a w zbiorniku powinniśmy utrzymywać temperaturę w miarach od 27 – 32 stopni Celsjusza. W zbiorniku należy zainstalować grzałkę oraz termostat, tak żeby możliwe było pewne kontrolowanie temperatury.

Pokrywa obowiązkowa

Rybki te są stworzeniami, należącymi do unie ryb labiryntowych, i to świadczy, że pobierają część potrzebnego im tlenu bezpośrednio z treści. Możemy zobaczyć, jak wynurzają się ponad taflę wody. Dlatego, nasz zbiornik musi być daleko zabezpieczony pokrywą, aby rybki nie wyskoczyły z akwarium. Traktuje zatem więcej kolejną zaletę – chroni ryby przed zbyt wysokim skokiem temperatur, utrzymując warstwy powietrza nad wodą w codziennej temperaturze. Dzięki temu, bojowniki nie zaziębią się.

Dekoracja dna

Tutaj warto umieścić na chwila roślin, jakie będą służyły schronienie rybkom. Zdecydujmy się na żwirek czy inne elementy podłoża, jak skały w trudniejszym kolorze. Da nam toż czyste powody do praktyce tych ciekawych rybek. Dno akwarium nie winno być zbyt przeładowane, gdyż zbiornik wymaga regularnego czyszczenia (na przykład z glonów). Należy również wymieniać 1/3 wody przynajmniej raz w tygodniu, dla utrzymania jej pozytywnej form.

Akwarium dla bojownika – jak dobrze je zaaranżować?

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments